nechám si poradit-jaký karavan?

pro všechno co se jinam nehodí
Pravidla fóra
JAKÁKOLIV VULGÁRNÍ TÉMATIKA NEBO VULGÁRNÍ PROJEVY BUDOU NEMILOSRDNĚ MAZÁNY - AUTORŮM TAKOVÝCH PŘÍSPĚVKŮ BUDE ZABRÁNĚN PŘÍSTUP NA TOTO FORUM

nechám si poradit-jaký karavan?

Příspěvekod Skřítek » pon 20. úno 2012 21:51:45

Jezdíme s rodinou po závodech orientačního běhu převážně po ČR.Závody se pořádají vždy v přírodě a většinou se stanuje na pronajaté louce u lesa atd.Zvolil jsem místo stanu karavan N 126 zvaný Polák,váha 500kg,tedy s mojí ženou když je třeba chytnem za madla
a pošupnem kam potřebujem,problém je v tom že jezdíme ve čtyřech a děti rostou,cítím že N 126 nám začíná být malý.
Tedy existuje karavan pro sportovce pro čtyři dospělé,terý moc neváží ale je přitom prostorný?Nejsem náročný na výbavu ale spaní v karavanu je prima,zatopíme usušímě věci,dobrá odolnost proti dešti atd,prošel jsem na netu spoustu karavanů ale je rozdíl tahat 500kg,nebo 1000kg.Pokud nic lepšího nevymyslím uvažuji o úpravě N 126,ale vím že výzkum je vždy nákladnější než originál?
Poradí mi z vás někdo jestli ví o nějakém jiném karavanu který naplní naše očekávání?
Skřítek

Re: nechám si poradit-jaký karavan?

Příspěvekod Sorty » úte 21. úno 2012 8:12:13

Ahoj kolego!
Před rokem jsem řešil stejný problém. Bydlík nám byl už malý a byla nutná výměna. Po nekonečných zkoumáních a výjezdech po bazarech jsme dostali typ na úžasného pána, který karavany vozí z Holandska přesně podle vašich představ. My jsme byli naprosto spokojeni. Máme už nový karavan, za velmi příznivou cenu. Nebudu zde zveřejňovat bližší informace. Pokud budete mít zájem o další, tak na V.Hnilicka@seznam.cz
S přáním pěkného dne Sorty
[img
Sorty

Příspěvekod Skřítek » úte 21. úno 2012 10:16:50

Díky za odpověď ale můžete mi říct jakou váhu má Váš nový karavan?a co je to za model?
Skřítek

Příspěvekod karlosLBC » úte 21. úno 2012 21:13:09

ono také záleží za čím karavan taháš...musí ti sedět povolená zátěž na tažné...
1970 + 1977 + 2002 + Fiat Ducato Liberty
AUTOHIFICENTRUM Liberec http://www.ahcl.cz

vše pro car hifi | car styling | car camping
my photos: http://karlosvw.rajce.idnes.cz/
karlosLBC
Moderátor

Příspěvekod Skřítek » stř 22. úno 2012 22:21:15

Tahám ford Galaxy 1,9 Tdi,kukal jsem na Adria 400 od karavany Zelenka pohotovostní 650 kg a celková 800kg.
Líhne s e mi v hlavě i úprava N126 o výklopnou zadní část kde vyrobím další lůžko.
Mám dotaz dá se připojit nějaké plynové topení k 2kg bombě?Aby výdrž byla aspoň na dvě noci?Jak jsou na tom třeba Carety?Čím topí?
Skřítek

Příspěvekod karlosLBC » pát 24. úno 2012 14:38:44

s tou přestavbou N126tky ti nevím....vidím to jako dost práce s nejasným výsledkem :?
V karavanu můžeš mít bombu i třeba jen 2kg,ale myslím,že s ní víkend pokud by byla zima celý topit nebudeš. 10kg bomba je v mrazech za 2-4 dny pryč...

karlosLBC
Moderátor

Příspěvekod talent » úte 05. úno 2013 0:13:34

Pozdravujem.
Doteraz som bol karavanista stacionárny.
Kúpil som skladací doma robený karavan - poslúžil a doslúžil pri stavbe záhradnej chatky.
Ako deti odrástli chcel by som s manželkou vyraziť do okolia.
Chcel by som si zaobstarať malý - lahký karavan pre dve osoby.Stačí prespať a zohriať stravu v letnom období.
Vyhliadol som si staršie cenovo dostupné dva typy.Poliak N126 a Tabbert.
Ešta som ich fyzicky nevidel.
Chcel by som sa opýtať na konštrukciu spomínaných karavanov - aké sú s nimi skúsenosti hlavne aká je tesnosť voči vode.
Ako sú pospájané panely - tesnenie a materiál z ktorého sú zhotovené.Skúsenejší kolega mi spomínal že najhoršie je keď sa rozsuší gumenné tesnenie a zateká a plesnivie.
Práve skúsenosť mám so svojim preglejkovo-plechvým skadacím prívesom,kde zatekalo a mravčeky prišli kde chceli.
Budem vdačný za každú skúsenosť.
talent

Příspěvekod karlosLBC » stř 06. úno 2013 21:40:16

chtělo by to asi odkaz na typ toho Tabberta....
Jinak jsou to karavany každý z jiného konce kvality.Tabbert je špičkou mezi karavany....N126 je spíš ke konci. Sám jsem začal s Tabbertem (rv1991) a byl jsem strašně moc spokojený.Po nějakém čase a dalšími karavany jsem se k Tabbertu zase vrátil. Za mě tedy tabbert....ale...jak jsem psal,pomohl by typ na který jsi koukal.
Netěsnost je problém mnoha starších karavanů,ale vlhkost v něm ucítíš hned jak do něj vlezeš a plíseň nejdříve útočí v rozích karavanu u podlahy. No a mravenci :) ti vlezou i do nového karavanu,když budou chtít :P

karlosLBC
Moderátor

Příspěvekod talent » pon 11. úno 2013 2:19:09

Tabbert tak do 1000 europeňazí,a tomu zodpovedajú historiky.Napríklad Tabbert 305,310..
Hlavne ma zaujíma akú majú konštrukciu.
Poliak je celý z laminátu,ale tie staré Tabberty som nevidel a nepoznám ich.
talent

Zpět na DISKUSNÍ FORUM